Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echo - Dyskusje
Grey
Senior Member

Liczba postów: 404
Liczba wątków: 64
Echo - Dyskusje
Nie ma jeszcze forum Echo, a mnie to ono interesuje najbardziej.

Mam taki pomysl, aby Echo (kolejna Operation) było czymś co można nazwać 24H Sustained Combat. Zdania będą z siebie wynikać, wymagać zróżnicowanych działań, zmieniać się będzie teren, aby nie zanudzić graczy (jeśli gra będze wyrównana, mechanizm z Bravo utrzymałby grę równo na środku terenu).

Drugi pomysł dotyczy zapisów - otóż już zaraz zapisalibyśmy TYLKO DOWÓDCÓW plutonów. Każdy dowódca dostałby np czas do marca, aby zebrać swoje plutony lokalne. Moglibyśmy przewidzień ew. dodatkowe dwa plutony zbieraniny, żeby nikt nam nie zarzucił, że SNAFU jest zamnięte.

Na etapie zapisów do dow. plt. kandydat musiałby udowodnić nam, w dowolny sposób, że wie z czym to się je, ma doświadczenia albo talent. Metody dowolne, od tego że kogoś znamy (Tato, Świerzy, Rocco, Beltus) po zbieranie referencji czy pokaz umiejętności w grze. Whatever.
Tacy dowódcy staliby się rdzeniem naszej gry, poza zbiraniem chętnych moglibyśmy im przybliżać mechanikę gry (nie mylić z Zasadami SM-S) aby do dniaoperacji czuli się naprawdę pewnie.

Dowodzić nimi by mieli ja i Ender, wsparci sztabami, jako dowodcy batalionu. Chyba, ze znajdziemy innych chetnych (np. bedzie o wiele wiecej chetnych na dowodcow niz potzebujemy - nie sadze ale kto wie).

Czyli zaczelibysmy od marketingu dla dowodcow wyzszego szczebla - cos, czego do tej pory nie bylo w Polsce, a moze i na swiecie.

Jesli chodzi o liczby, to przyzaje Enderowi racje, że uczestnicy x 2 brzmi rozsadnie, czyli teraz do 300 graczy. Liczac pluton jako 25 osob, 12 plutonow, czyli naprawde sporo. Oznacza to, ze plutony tez powinny byc zorganizowane w kompanie, czyli lacznie powinnismy znalezc az 12 dow. plt, kazdy z zastepca. Plus kilku w zapasie lub jako dowodcy kompanii. Mysle przy tym, ze nie musza byc to dowodcy stricte airsoftowi, na poziomie plutonu da rade takze dowodca OT / proobronny / FIA. Bo naturalnie nie bedzie musial zajmowac sie 'dobra zabawa' graczy, a efektywnych wykonaniem zadania.
Każdy zaś gracz bedzie mogl doswiadczyc misji gdzie 2 kompanie walcza z jedna przeciwna, co znaczy, ze na raz w boju spotkac sie w bezposredniej bliskosci bedzie moglo czesto nawet 75 graczy.

Jesli uda sie dodac do tego ciekawy, zroznicowany teren oraz fajne przeszkody terenowe zbudowane np. ze skrzyn albo innego materialu, to mozemy miec do czynienia z naprawde epicka gra.

Aha, dowodcy plt i wyzej nie placiliby za gre. Dostaliby cos w pakiecie dodatkowego, np. beret, odznake etc.

Co o tym myslicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016, 10:04 AM przez Vlad.)
14-11-2016, 01:32 PM
Chaos
Moderator

Liczba postów: 282
Liczba wątków: 11
RE: Echo
To chyba nawiększy klops bo nikt z tych znanych nam nie chce dowodzić.
Taki korpus oficerski to byłoby największe osiągnięcie snafu.

Ale uprzedzam, OT wchodzi, ja wychodze.
Ze względu na środowiska na których mi zależy.
14-11-2016, 04:11 PM
awful
Member

Liczba postów: 57
Liczba wątków: 4
Brzmi zaiste epicko. Gorzej, że jeżeli zostawimy organizację druzyn samym dowódcom to może się okazać, że ktoś przyjedzie we 3. Tutaj przydałoby się jakieś wsparcie lub plan B Wink
14-11-2016, 04:12 PM
Vlad
Fast & Furious

Liczba postów: 1,841
Liczba wątków: 80
We Czwartek będziemy mieli spotkanie ale nie sądzę by się nam dało wszystko omówić choć dobrze by było By Grey przedstawił ten pomysł wstępnie tak tylko dla przypomnienia. Nie uważam jednak by dowódców plutonów wpuszczać ot tak darmo. 12 osób to jednak jest zastrzyk gotówki. Można jednak dać takim ludziom np 50% zniżkę i byłoby ok.

Temat "Echo" niebawem założę na forum.
14-11-2016, 06:19 PM
Grey
Senior Member

Kiedy mnie i Endera chcieli na dow kompanii na asgqrd to się zgodziliśmy pod warunkiem że za darmo. Prawdę mówiąc dla nas to praca i najchętniej to byśmy dostali kasę za nią. Moralność Kalego jest mi obca więc tak samo patrzę na sprawę tutaj. Goście pracują, szukają nam ludzi, ponoszą odpowiedzialność za grę innych. Nie powinni płacić. Gdyby snafu było komercja powinni zarobic.
14-11-2016, 06:40 PM
Xasistis
Member

Liczba postów: 103
Liczba wątków: 5
Kurna, to może być strzał w dziesiątkę.
Jeżeli wyłonieni dowódcy plutonów będą w miarę równomiernie rozłożeni geograficznie na terenie Polski, tak by prawie każdy mógł znaleźć dowódcę ze swojej okolicy i móc się z nim jakkolwiek utożsamiać.. to się może udać.

Jeżeli jakiś dowódca nie zbierze wymaganego minimum to w otwartej rejestracji uzupełni mu się stan osobowy. Oczywiście dowódcy byliby o tym z góry poinformowani, żeby ktoś tuż przed imprezą nie strzelił focha bo myślał, że zgłosi się na dowódcę plutonu i przyjedzie tylko ze swoimi 10 ziomkami. Czyli rejestracja byłaby dwuetapowa:
1. Dowódcy do wyznaczonego dnia mają zebrać od X do Y graczy.
2. Po wyznaczonym dniu otwieramy rejestrację ogólną i publikujemy już istniejące listy graczy wraz z krótkimi charakterystykami dowódców, ich stylu dowodzenia czy jakimś mottem.. by kolejni gracze, którzy nie zdobyli zaproszenia mogli też wziąć udział w imprezie zgłaszają się do konkretnego dowódcy.

Zastanawiam się tylko czy dane kontaktowe dowódców publikować już na początku etapu 1, by potencjalni gracze już na tym etapie zwracać się do dowódców o "powołanie" czy dopiero w 2?
14-11-2016, 10:22 PM
Grey
Senior Member

RE: Echo - Dyskusje
Żeby zacząć jakikolwiek werbunek potrzebujemy daty (maj) i terenu.
15-11-2016, 10:06 AM
Ender
Senior Member

Liczba postów: 350
Liczba wątków: 16
i PM-a
15-11-2016, 10:32 AM
Grey
Senior Member

Do werbunku PMa nie potrzebujemy Big Grin
15-11-2016, 01:20 PM
Ender
Senior Member

Liczba postów: 350
Liczba wątków: 16
Ja tam uważam przeciwnie. Trudno odpowiadać potem za coś czego się nie chciało/rozumiało i co dało słabe efekty nie z Twojej winy....
zakładasz że Twój fajny pomysł wszystkim się spodoba Wink
16-11-2016, 05:21 PM
Grey
Senior Member

W takim razie zgłaszam się na PMa.
17-11-2016, 09:38 AM
Vlad
Fast & Furious

Popieram
17-11-2016, 09:55 AM
Grey
Senior Member

Termin ktory proponuje 10-11 czerwca 2017
21-11-2016, 07:48 PM
Zawadek
Maruda

Liczba postów: 1,360
Liczba wątków: 95
Jakie są wstępne założenia odnośnie ilości uczestników oraz miejsca?
21-11-2016, 08:59 PM
Xasistis
Member

Liczba postów: 103
Liczba wątków: 5
~300 graczy standardowych
22-11-2016, 12:26 AM
Grey
Senior Member

Miejsce - ciekawe airsoftowo, z zapleczem logistycznym jak na SNAFU przystalo, najlepiej w centralnej Polsce, aby nie odcinac graczy z odleglych rejonow Polski.

Rozumiem, ze nikt nie zglasza sprzeciwu i mozemy uznac ten termin za zaklepany?
23-11-2016, 05:12 PM
Grey
Senior Member

Ok, pierwsze podejscie do szukania terenu. W Łaskarzewie w 2013 odbył się rajd 4x4 pod egidą burmistrza, podobno super teren do tego. Mapa wygląda obiecująco, plus Wisła, na której moglibyśmy zorganizować łodzie patrolowe, drogi dojazdowe asfaltowe, być może dobrze nastawioną ludność. To pod Garwolinem, nieco dalej niż Góra Kalwaria, ale nadal blisko.

Oto link do obiecujacej mapy.
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2888854
Rajd miał bazę na jakimś stadionie lokalnym, ale to by nas nie interesowało.
Ogólnie sporo zróżnicowanego terenu, a nie nudny las iglasty. trzeba by jednak go rozpoznać.

Mam tez pomysł, aby każdy z nas wziął sobie za cel jakąś lokalną społeczność w centrum Polski i podpytał ich o ciekawe airsoftowe tereny. Może w ten sposób coś się ciekawego znajdzie.
23-11-2016, 05:35 PM
Grey
Senior Member

23-11-2016, 05:50 PM
Grey
Senior Member

23-11-2016, 05:52 PM
Grey
Senior Member

23-11-2016, 05:57 PM
Zawadek
Maruda

Liczba postów: 1,360
Liczba wątków: 95
(23-11-2016, 05:35 PM)Grey napisał(a): Ok, pierwsze podejscie do szukania terenu. W Łaskarzewie w 2013 odbył się rajd 4x4 pod egidą burmistrza, podobno super teren do tego. Mapa wygląda obiecująco, plus Wisła, na której moglibyśmy zorganizować łodzie patrolowe, drogi dojazdowe asfaltowe, być może dobrze nastawioną ludność. To pod Garwolinem, nieco dalej niż Góra Kalwaria, ale nadal blisko.

Oto link do obiecujacej mapy.
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2888854
Rajd miał bazę na jakimś stadionie lokalnym, ale to by nas nie interesowało.
Ogólnie sporo zróżnicowanego terenu, a nie nudny las iglasty. trzeba by jednak go rozpoznać.

Mam tez pomysł, aby każdy z nas wziął sobie za cel jakąś lokalną społeczność w centrum Polski i podpytał ich o ciekawe airsoftowe tereny. Może w ten sposób coś się ciekawego znajdzie.
W Rudzie Tarnowskiej, kilka kilometrów od zaznaczonego terenu jest rezydencja prezydenta z dosyć sporym odgrodzonym obszarem. Teren fajny, dużo lasów ale nie wiem czy nie trzeba by było dodatkowo BORu informować jeżeli mamy dojść nad Wisłę. Bez legalności tutaj leżymy.
23-11-2016, 11:41 PM
Jabi
Member

Liczba postów: 89
Liczba wątków: 3
Ja odpadam w tym terminie, mam wtedy sesję.
24-11-2016, 09:40 PM
Vlad
Fast & Furious

To i ja się jeszcze przypomnę  Jura  http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2890852
Drogi przejezdne i dostępne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2016, 11:35 PM przez Vlad.)
24-11-2016, 11:34 PM
Grey
Senior Member

Ja lubie Jurę, ale odetnie nam ludzi z północy Polski.

Włocławek (chyba najlepiej skomunikowane, bo A2)
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2891297
25-11-2016, 12:50 PM
Vlad
Fast & Furious

Włocławek to znów ze Ślunska daleko podobnie jak Jura  z Gdańska a komunikacyjnie podobnie ok 10 km w  bok od  autostrady. Ale  najważniejsze jest co innego. Dostepność terenu i jak i możliwości budowy bazy.  Sam teren wygląda owszem ciekawie.  Niestety jest tam w okolicy Rezerwat i park krajobrazowy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2016, 05:23 PM przez Vlad.)
25-11-2016, 05:21 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Red Towers | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS