Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scenariusz Echo
Grey
Senior Member

Liczba postów: 404
Liczba wątków: 64
Scenariusz Echo
Potrzebuję powołać grupę scenariuszową na Echo. Na razie mam

Grey
Schwarz

Przydalyby sie z 1-2 osoby. Ktoś chce?
09-12-2016, 03:37 PM
Vlad
Fast & Furious

Liczba postów: 1,841
Liczba wątków: 80
RE: Scenariusz Echo
Mogę wspomóc
09-12-2016, 04:56 PM
Grey
Senior Member

Schwarz, vlad, Ender i Grey.
Proponuję spotkanie w tygodniu po swietach
13-12-2016, 02:10 AM
Ender
Senior Member

Liczba postów: 350
Liczba wątków: 16
pasuje mi
13-12-2016, 04:22 PM
Vlad
Fast & Furious

Liczba postów: 1,841
Liczba wątków: 80
RGR
13-12-2016, 05:38 PM
Schwarz
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Pasuje mi.
14-12-2016, 12:58 PM
Grey
Senior Member

Ok, luźna myśl, niekoniecznie do użycia, ale dajcie znać, co myślicie.

Problemem gier jest to, że ilość ludzi po obu stronach jest stała. Czy równa, czy nie, bywa różnie, ale jak była przewaga Niebieskich, to pozostanie (chyba, że się obrażą i wyjadą z gry przedwcześnie, ale to fiasko).

Otóż wyobraźcie sobie scenariusz z dwoma stronami, Niebieskimi i Czerwonymi, gdzie występują jeszcze oddziały Najemne. Najemnicy, w ramach scenariusza, mogą przechodzić z jednej strony na drugą. Np. jeśli Niebiescy utracą Strefę Z1, ich rząd obniża finansowanie i Najemnicy zostają zwolenieni ze służby. Jednocześnie Czerwoni mogą te oddziały najemne wynająć do swoich zadań. Dzięki temu sukcesy militarne przekuwają się w rzeczywistą przewagę militarną, a nie wyimaginowaną. Nad wszystkim trzyma pieczę org oczywiście, aby zachwianie rónowagi nie rozwaliło zupełnie rozgrywki.

Problem pojawia się z nastawieniem Najemników. Przyjeżdżają jako Najemnicy, pracują od początku jako Niebiescy i nagle ktoś im mówi przechodzicie na stronę Czerwonych. Ej, ale my chcemy być lojalni, bo Czerwonych mamy w dupie, te uje się nie przyznają, a z Niebieskimi było nam fajnie...

Ok. To teraz dodatkowy motywator. Najemnicy... mogą dostać kasę. Prawdziwą, realną gotówkę. W postaci zniżki na imprezę, ale wypłacaną po imprezie (zwrot).
Dajmy na to Śnieżna Pantera jedzie jako Najemnicy, każdy zapłacił 100 zł za bilet. SB wchodzi w grę jako Niebiescy. Po 6h dostają info, że Czerwoni składają propozycję 10 zł za najemnika dla ich oddziału. Śnieżna Pantera wie o takiej możliwości, po to się zgłosili do gry, i teraz przyjmują ofertę. Po grze dostaną 10 zł na łba zwrotu. Po 12 h sytuacja się zmienia. Niebiescy zdobyli jakiś ważny cel, mogą odkupić najemników. Robią to, bo potrzebują przewagi liczebnej. Śnieżna Pantera teraz dostaje kolejne 10 zł zwrotu, czyli łącznie 20 zł. Jeśli przyjmą ofertę. Ale Śnieżnaki już się zżyły z Czerwonymi, poza tym nie lubią dowódcy Niebieskich, który ich zwyzywał. Postanawiają zostać z Czerwonymi. Mają tylko 10 zł zwrotu, nie przechodzą ponownie do Niebieskich. Ale to ich wybór.

Jaki to ma wpływ na grę?
Dowódcami jesteśmy my orgowie, więc to nie wpływa na decyzje, ale gracze... Niebiescy czy Czerwoni Najemników traktują podejrzliwie, jak nie swoich. Owszem, ci pomagają, ale to jednak łasi na małą kasę *uje, którym nie można zaufać. Gdyby te oddziały to były te najbardziej doświadczone, najlepiej wyposażone, to by dodało kolejny element taktyczny. Może ufać nie można, ale lepiej mieć u siebie niż u przeciwnika.

Poza tym coraz mocniej myślę, aby pójść mocniej w milsima, w dwie bazy (offgame), w coś bardziej nastawionego na taktyczno-strategiczne rozkminy, niż dotąd.
18-03-2017, 07:10 PM
Chaos
Moderator

Liczba postów: 282
Liczba wątków: 11
Przeczytałem, nie do końca rozumiem idee balansowania liczebnością na milsimie ale ja jestem dziwny.

Widzę taki benefit że można zasypać dziurę strat przedbitewnych i dalej zastąpić osoby które "zostawiły żelazko na gazie".

Co do płacenia to proponuję w drugą stronę, są zapisy do stron a przed samą grą gdy bilety są już wyprzedane i strony ustalone możemy zrobić nabór na posiłki które zostaną przydzielone z urzędu na miejscu do danej strony ale na stałe.

Boję się sytuacji gdzie osoby znające organizację jednej strony przejdą do drugiej, pal sześć że nic to nie daje bo mamy 100% moderacji, nadal jest to słabe dla uczestników
18-03-2017, 07:39 PM
Jabi
Member

Liczba postów: 89
Liczba wątków: 3
Pomysł fajny a wałkowany już iks razy (patrz b-day, mokh raje itp.)
Jedyne co mi się nie podoba to opcja z kasą. No jakoś to do mnie nie przemawia...
19-03-2017, 10:08 AM
Ender
Senior Member

Liczba postów: 350
Liczba wątków: 16
Pomysł ciekawy - do obgadania na piwie.

Ja się z tym z kolei nie zetknąłem nigdzie indziej poza moją własną grą gdzie założyłem że na 40 osób 15 było po jednej stronie 25 po drugiej a 4-6 osoby zespół był SF. SF wiedział tylko tyle że jest jakiś rejon i ma tam zadanie mniej wiecej opisane. Idea była taka że jak nie przyjadą ludki jednej ze stron (np4 osoby z tych 15) to zaburzy się równowaga sił. I wtedy SF wejdzie na ich miejsce. Jeśli będą wszyscy (jak akurat było) to SF miał własną misję infiltracji i był wrogi dla wszystkich.
Idea bilansowania sił uważam że bardzo fajna. Bo rzeczywiście w trakcie początku scenariusza wychodzi że jedna ze stron mimo równej liczny jest zdecydowanie słabsza. Wzmocnienie jej podniesie frajdę zarówno tym słabszym jak i silniejszy m - bo nie będą mieli za łatwo (vide Red Alert)
19-03-2017, 03:43 PM
Wokash
Spammer Nobilis

Liczba postów: 1,665
Liczba wątków: 70
Pomysł ciekawy. Do dogadania i w stylu SNAFU.
Nie koniecznie opcja z kasą. Bo psuje bużet, bo rodzi kwasy.
Natomiast ogóle ok.
[Obrazek: wokash3edited2.jpg]
19-03-2017, 07:24 PM
awful
Member

Liczba postów: 57
Liczba wątków: 4
Jeżeli działałoby to tak, że czerwoni stracili punk Z1, więc mają mniej kasy, więc tracą najemników - to w konfliktach symetrycznych możemy mieć sytuację dodatkowego karania słabszej strony: nie dość, że byli słabsi, to jeszcze im zabierają wojska. Może to być masakra dla morale.

Wydaje mi się sensowniejsze przyznawanie punktów respawnu za osiągane cele - wówczas ten kto jest lepszy dostanie bonus bez dodatkowego, łatwo zauważalnego, osłabiania przeciwnika.

Albo w konfliktach asymetrycznych - słabsza strona punktowym uderzeniem zdobywa ważny punkt, przez co ma dostęp do zasobów dodatkowych czego efektem jest zmniejszona asymetria.
20-03-2017, 10:27 PM
Chaos
Moderator

Liczba postów: 282
Liczba wątków: 11
A nie można wygrywającym zwyczajnie zabrać części ludków do jakiegoś pobocznego zadania?
21-03-2017, 11:59 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Red Towers | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS