Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[offtopic] Milsim kontakt
Chaos
Moderator

Liczba postów: 282
Liczba wątków: 11
[offtopic] Milsim kontakt
Jakich kwasów bo chyba byliśmy na dwóch różnych imprezach?

Podział na hełmy i bez mnie się tak nie za bardzo widzi bo gar niewygodny a w nocy trzeba mieć pod nokto.
Ale jak uczestnicy sie nie buntują to nie widzę powodu mieszać w zasadach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2017, 10:27 AM przez Chaos.)
30-01-2017, 10:25 AM
Ender
Senior Member

Liczba postów: 350
Liczba wątków: 16
RE: Spotkanie 11.01.2017 - dot. zasad
Snieżne Barsy w mundurach podeszły i knife kilowały nasze siły. I teraz się można sprzeczać czy to był pełny mundur czy tylko 90%. U nas byłoby to niemożliwe. I tego się trzymajmy.
02-02-2017, 07:55 PM
Chaos
Moderator

No i gdzie Masz tu kwas?
Opuściliśmy garde, nikt nie pilnował, rozprężenie gadka szmatka.

Oni po prostu wykorzystali nasze nieogarnięcie.
Tak wygląda pełny milsim, Insect zabił VIP-a... po ataku udawał martwego i nikt go nie sprawdził.
Preacher jak zobaczył że trup wstaje i leci z granatem to go ustrzelił ale już po rzucie.

Widzisz jakiś flejm?
Były jakieś problemy z Friendly-fire?
03-02-2017, 10:03 AM
Ender
Senior Member

A Ty nie widzisz kwasu w tym ze goście robiący Knife kill schodzą z gry bo powstał kwas czy się udało czy nie? Bo postanowili nie walić seriami po ludkach z 10-20 m bo byli pomieszani z trupami i sobie stali i gadali? Wiec podeszli do nich zabijać nożem. A obrońcy widząc mundury oraz nie mając innych oznak rozpoznawczych uznali ze to swoi. Dla mnie nierozroznialnosc stron generuje kwasy - mniejsze lub większe. Gadanie o błędach osób które nie identyfikują się itp mnie nie przekona. Zgodnie z zasada co jest naszym celem: realizm czy fun. Ja wątpliwości nie mam ?
05-02-2017, 06:53 PM
Chaos
Moderator

Ender, Ty sobie jaja teraz robisz...

Knife kill nie był z dobroci serca.
Ale właśnie po to żeby ubić korzystając z nie ogarnięcia.

Pierwsze kilka osób zabili poprawnie ale potem troche się zagalopowali chcąc zabić 4 os na raz wbrew zasadom. To tez nie był kwas, zjebali i uznali się za martwych. Jakbyś zabił nożem jednego gościa w kółeczku to reszta by zauważyła i zabiła cie, prawda? A oni podeszli we dwóch i położyli na raz po jednej ręce na ramieniu 4-em osobom.

Jawnie spierdolili, przyjęli ten fakt, nie było żadnych emocji, chujów ani rękoczynów.
Ci których zabili wcześniej pozostali martwi.

Gdyby otworzyli normalny ogień to zeszliby w 2s pod gradobiciem od 30-tu osób.
06-02-2017, 12:03 PM
Zawadek
Maruda

Liczba postów: 1,360
Liczba wątków: 95
Ender i Chaota. Co wspólnego z CSD ma to co piszecie? Po to jest discord z miejscem na pogaduchy aby forum spamem nie zaśmiecać. Przenieście się tam proszę z tą dyskusją.
06-02-2017, 08:51 PM
Ender
Senior Member

Nie wiem czy to zaśmiecanie jak poruszam temat rozróżniania stron. Chaota jest na mnie albo cięty albo nie wiem. Czytaj uważnie - nie przeszkadza mi knife kill - i czy Zeszli czy nie zeszli. Przeszkadza mi że gracze jak nie mają jasnego 0/1 systemu rozróżniania to generuje to kwasy i nierealne sytuacje. I możesz jeszcze 6 razy napisać że to wina graczy i ich edukacji - co nie zmienia że tak jest. Zatem system "hełmowy" niejako wymusza na graczach rozróżnianie bez względu na stan ich wiedzy i ogaru. I tyle w temacie.
07-02-2017, 11:09 PM
Chaos
Moderator

RE: [offtopic] Milsim kontakt
Nie jestem cięty akurat na Ciebie, ale Pojechałeś na MilSim i to jest właśnie jedna z tych rzeczy które czynią Milsima. Dla takich akcji się na nie jeździ, mostów linowych, wypierniczania ścian w budynkach, EW, wywiadu przed-growego, przebieranek za rowerzystów, czy podszywania się pod przeciwnika.

Rzeczy które nie wydarzą się na jebance a wywracają sytuację do góry nogami. I które mogłyby mieć faktycznie miejsce.

Ta sytuacja była po prostu piękna, NATO wygrało a na sam koniec zwrot o 180st. 3-ch ludków bez broni zabiło Vipa i wszystkich żołnierzy nożem. Jakby się udało to sytuacja trafiłaby do panteonu z w.w., najlepszych akcji milsimowych ever.

Ale jak Zakwalifikowałeś to jako kwas to mi się nóż w kieszeni otworzył.
08-02-2017, 10:30 AM
Zawadek
Maruda

Liczba postów: 1,360
Liczba wątków: 95
(07-02-2017, 11:09 PM)Ender napisał(a): Nie wiem czy to zaśmiecanie jak poruszam temat rozróżniania stron.

Nie dyskusja o rozróżnianiu stron nie jest zaśmiecaniem. Dyskusja i wzajemne ansy to jest zaśmiecanie.
Gdybyście cały czas pisali o rozróżnianiu stron nie byłoby problemu.
08-02-2017, 10:44 AM
Chaos
Moderator

Nie ma problemu z zaśmiecaniem bo to zawsze można przenieść a jak cos się dzieje na forum to się częściej na nie zagląda, to zawsze plus. Fora offtopem żyją.

A mod gonna mod Wink
08-02-2017, 11:20 AM
Jabi
Member

Liczba postów: 89
Liczba wątków: 3
Chaota i Ender mają różne podejście.
Ja uważam, że MilSimom oddajmy to, co Milsimowe a jebankom to, co jebankowe.
Zawsze mówiłem, że Milsim ma pokazywać REALNE sytuacje. Żołnierze są szkoleni do tego, że ktoś może przebrać się w ich mundury czy w cywilkach popierdalać i zakopywać miny udając, że mają chorą nogę.
Na jebance zostawmy JASNE rozróżnienie stron, tak, żeby ludzie wiedzieli w co mają strzelać i tyle.
SNAFU z założenia nie jest MilSimem, co najwyżej z powodu marketingowego ma w nazwie SEMI-MilSim bo jest "ło tak mniej więcej Milsimem bo też gracie długo i powinniście ogarniać co macie robić a nie atakować z punktu a punkt be jak te lemingi z FOB'a na flagę".
08-02-2017, 11:33 AM
Chaos
Moderator

Taaa, że nie przypomnę Ci pewnego przesłuchania w Wędrzynie. Bo to przecież zakamuflowani ASgeje byli Wink (Jabi jako pozorant wydymał weterana dwóch zmian w iraku na kursie "patrol", który przygotowuje do misji zagranicznych, udając lokalnego analfabetę)

To odnośnie realnych sytuacji i założenia że żołnierz nie opuszcza spodni Smile
08-02-2017, 12:09 PM
Jabi
Member

Liczba postów: 89
Liczba wątków: 3
Taa...

- Po co Ci takie wojskowe buty?
- Bo są wygodne a jakieś chuje tutaj dziury w ziemi ciągle w tym lesie kopią i można nogę skręcić.
- Po co Ci taka kurtka wojskowa?
-Panie, to ze szmateksu, za 20zł kupiłem... (stoi typ obok i turla się ze śmiechu po podłodze, bo on akurat wiedział, że dpm tyle kosztuje...)
- Po co Ci latarka?
- No panie, wszyscy grzyby teraz zbierają, to z domu wyszedłem jak jeszcze ciemno było a tu jakieś chuje rowy nakopały i można nogę skręcić to jak jest jeszcze ciemno to idę i świecę (a była 7 rano jak mnie złapali wtedy)
- Po co Ci ten nóż?
-Aaa to, no nożyk na grzyby, przecież mówię, że na grzyby przyszedłem. Babcia mówiła, że trzeba wycinać a nie wyrywać bo grzyby nowe odrastają wtedy.
08-02-2017, 05:23 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Red Towers | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS